nase en dravce2

nase en sovy2

Aktuality 2019

SKLÁ BEZPEČNEJŠIE PRE VTÁCTVO

Web 1

To je výsledok našej komunikácie s Grand Hotel Spiš. Počas návštevy sme si všimli niekoľko uhynutých spevavcov, ktoré narazili do presklených častí hotela. Okamžite sme informovali personál a poradili opatrenia. Špeciálne UV nálepky znížia riziko nárazov, ktoré bolo naozaj veľké, pretože hotel je umiestnený v druhovo bohatom národnom parku Slovenský raj, v tesnej blízkosti lesa. 

Read more ...

Terénne práce študentov Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre aj tento rok obohatili naše projekty

Terenky 1 webKoncom apríla (25-27.4) sa v priestoroch SEV Dropie už každoročne konajú “terénky“ študentov Katedry ekológie a environmentalistiky Fakulty prírodných vied UKF v Nitre. Cieľom zaujímavého programu v rámci predmetu Metódy výskumu živočíchov je v čo najväčšej miere ukázať a reálne si vyskúšať praktické ukážky ochrany a výskumu živočíchov v krajine. Súčasťou programu bol aj projekt LIFE Energia. 

 

Read more ...

Public Energy for Birds!

Labute FireFly Peter Petlus web

The project “LIFE Energy” enters the final period of implementation. It is already clear that the results have exceeded expectations and have gained the attention of both professional and general public. Now, the public as one of the target groups has the opportunity to contribute to the successful completion of shared effort to protect birds from the threatening effects of power lines and other activities to improve their living conditions.

Read more ...

Sídliskové sokoly 2019

Sokol myšiar, ľudovo nazývaný tiež pustovka, či poštolka, často hniezdi v blízkosti ľudí. Vlastné hniezdo si nestavia – stačí mu črepník, otvor v stene, výklenok.

V minulom roku poskytlo 55 ľudí údaje o 65 hniezdach v 19 mestách a obciach, vyletelo aspoň 130 mláďat! Bude ich tento rok viac? Je to aj na vás!

Ak si vaše obydlie vybral sokol myšiar na hniezdenie, dajte nám o tom vedieť prostredníctvom formulára nižšie najneskôr do 20. júna 2019.

Sokol mysiar Jana Krajmerova

Foto: Jana Krajmerova

Read more ...

Ochranárske občianske združenia zaslali otvorený list ministerke Matečnej ohľadom reformy poľno politiky

V súvislosti s pondelkovým(18.03.2019) zasadaním Rady pre poľnohospodárstvo, environmentálne občianske organizácie SOS/BirdLife Slovensko, Bratislavské regionálne ochranárske združenie (BROZ), CEPTA - centrum pre trvalo-udržateľné alternatívy, Ochrana dravcov na Slovensku a WWF Slovensko zaslali ministerke Matečnej otvorený list, v ktorom vyjadrujú vážne znepokojenie nad smerovaním debát o budúcej poľnohospodárskej politike EÚ a predkladajú návrhy na zlepšenie.

Read more ...

Konferencia Zoologické dny

prednaska ornitologie2 Marek2

Viac ako 400 účastníkov, 21 sekcii, viac ako 130 posterov a vyše stovky prednášok. Premietanie filmu, či zaujímavá plenárna prednáška. To je len základná štatistika jednej z najprestížnejších pravidelných konferencii v strednej Európe, ktorá sa každoročne uskutočňuje v Českej republike a poznáme ju ako Zoologické dny.

Read more ...

Copyright © 2015. All Rights Reserved.

RPS - Ochrana dravcov na Slovensku