nase en dravce2

nase en sovy2

Aktuality 2021

Aktuality 2021

Sídliskové sokoly

Sokol mysiar Jana KrajmerovaSokol myšiar, ľudovo nazývaný tiež pustovka, či poštolka, často hniezdi v blízkosti ľudí. Vlastné hniezdo si nestavia – stačí mu kvetináč, otvor v stene, výklenok, parapet.

Vďaka ľuďom sme sa od roku 2018 dozvedeli o viac ako stovke hniezd, z ktorých vyletelo od tohto času niekoľko stoviek mláďat. Informácie nám umožnili pomôcť pri adopcii opustených mláďať, záchrane z ranených jedincov, či zlepšení prehľadu o pohybe označených jedincov, potravnej špecializácii a podobne.

Foto: Jana Krajmerova

Read more ...

FOTOVÝZVA: HĽADÁME NAJKRAJŠIE FOTKY DRAVCOV A SOV PRE KALENDÁR NA ROK 2022!

Aquila heliaca Jozef Chavko foto vyzva 2022Cieľom kalendára je zvýšiť povedomie o dravcoch a sovách u širokej verejnosti a propagovať aktivity na ich ochranu vo voľnej prírode. Budeme radi, ak sa rozhodnete zapojiť a potešíte nás vašimi fotkami dravcov a sov. Za každú uverejnenú fotografiu získa jej autor 3 kalendáre.

Read more ...

ZAPOJTE SA DO KRÁTKEHO PRIESKUMU OHĽADOM INTERAKCIÍ VTÁCTVA S ELEKTRICKÝM VEDENÍM A POMÔŽTE NÁM ZÍSKAŤ ČO NAJVIAC ODPOVEDÍ!

dravce prieskum

Prieskum je v anglickom jazyku a je realizovaný v rámci medzinárodného projektu LIFE Danube Free Sky, jeho vyplnenie vám nezaberie viac ako pár minút. Hlavným cieľom projektu je ochrániť tisíce vtákov využívajúcich jeden z najdôležitejších migračných koridorov, miest odpočinku i zimovania mnohých druhov vtákov v Európe - rieky Dunaj. Ďakujeme, že nám aj vašimi odpoveďami pomáhate vytvárať bezpečnejšie nebo.

 

Link na prieskum: tu.

 

Copyright © 2015. All Rights Reserved.