nase sk dravce2

nase sk sovy2

Zranené a choré dravce strávia Vianoce v novej voliére

Nova_voliera_Metod_MacekTlačová správa RPS, 20.12.2013.

Dravce, ktoré sa liečia po úrazoch v Záchrannej stanici Zázrivá neďaleko Národného parku Malá Fatra majú od leta 2013 k dispozícii novú veľkú voliéru. Voliéra, vďaka svojim rozmerom, umožňuje vykonávať kratšie lety a tým napomáha k aktívnej rehabilitácii vtákov. Zvyšuje sa tak šanca úspešného navrátenia vtákov do voľnej prírody.

Voliéra bola postavená v rámci projektu Ochranou orla krikľavého chránime biodiverzitu Oravy, ktorý realizuje Ochrana dravcov na Slovensku v spolupráci s občianskym združením Záchranná stanica a ekocentrum Zázrivá. Projekt je finančne podporený z Globálneho fondu pre životné prostredie (GEF) v rámci Programu malých grantov implementovaný prostredníctvom rozvojového programu OSN (UNDP).

Zachana_stanica_v_Zazrivej_Zuzana_Guziova„Rehabilitačné stanice sú dôležitým článkom v systéme ochrany živočíchov. Na Slovensku sú v súčasnosti aktívne štyri rehabilitačné stanice a dvadsať chovných staníc. V nich nájdu prechodný domov choré alebo poranené živočíchy. Častou príčinou zranení sú kolízie s dopravnými prostriedkami a v prípade vtákov aj s elektrickými vedeniami. Žiaľ, k poraneniam často dochádza aj v dôsledku ilegálnej činnosti. Postrelené alebo priotrávené jedince sú častými pacientmi rehabilitačných staníc.“, vysvetľuje Zuzana Guziová z Ochrany dravcov na Slovensku. „V prípade nájdenia poraneného živočícha je možné kontaktovať SOS linku Záchrannej stanice Zázrivá - 0903 504 470“, dodáva Metod Macek z OZ Záchranná stanica a Ekocentrum Zázrivá.

- KONIEC -

Pre ďalšie informácie prosím kontaktujte: Ing. Zuzana Guziová, Ochrana dravcov na Slovensku, tel: 0907 503844, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.