Vtáčia akadémia: Ako prebieha (nielen) vtáčia záchrana?

A ako sa zachraňujú vajíčka užoviek z hnojiska? Je dôležité mať k dispozícií odborníka na telefón? Prečo sa dravé vtáky po uzdravení a vypustení opäť dobíjajú do záchrannej voliéry a ktoré bolo prvé zachránené zviera?

Featured

Ako prilákať vtáky na svoj balkón?

Táto časť bude o hniezdení vtákov v ľudských obydliach a v ich okolí. Vypočujete si rady, čo robiť, aby ste vtáky prilákali, ale samozrejme aj čo robiť, aby u vás nehniezdili.

Featured

Vtáčia akadémia: Môže byť zubor v záchrannej stanici pre zvieratá?

Aké zvieratá v tejto stanici zachraňujú, prečo je dážďovník nočnou morou záchrannej stanice, čo robiť keď nájdem zranené zviera z prírody, a prečo doma nesmiem mať zákonom chránené zviera?

Featured

Vtáčia akadémia: Čo má Marabu spoločné s daktyloskopiou? A iné zaujímavosti.

Čo robia (nielen) dravce a sovy v apríli? Niektoré ešte len migrujú, niektoré sú už tu. Čo má Marabu spoločné s daktyloskopiou? Vedci skúmali japonskú sýkorku, ktorá galantne púšťa samca prvého do dutiny, ale vedci sa možno mýlia a sýkorka to robí kvôli niečomu inému. Vadí saharský piesok vtákom?

Featured

Vtáčia akadémia: Čo je ťažšie? Kilo železa alebo kilo peria?

V tejto časti Vtáčej akadémie bude reč o perí. Koho perie nám pomáha prežiť v prírode? Prečo chcú byť lopatky veterných turbín ako sovie perie?

Featured

Čo robia dravce a sovy v marci?

Migrácia sa rozbehla naplno. Ako s tým súvisí zmena klímy? Sme pohostinná krajina pre vtáky, ktoré u nás zimujú? Ako fungujú vtáky, ktoré nežijú v páre?

Navštívte aj naše ďalšie webové stránky

steppelife.eu

vtáčia kriminalita

danubefreesky.eu

sakerlife.mme.hu

lifeenergia.sk

falcoproject.eu

apomarina

imperialeagle.eu

Hlavní partneri

SEPS logotypnazov positive color RGB ZSE-hlavni.partneri 02 ZSD logo VSE rgb logo VSD rgb 051-SSE 06 SSEd