nase sk dravce2

nase sk sovy2

Súťaž s myšiarkami 2022

51731690467 28ca5f23f0 c

V období od začiatku decembra 2021 do konca februára 2022 evidujeme 80 zimovísk a 1062 zimujúcich myšiarok. V porovnaní so zimnou sezónou 2020/2021 sme zaznamenali nižší priemerný počet myšiarok na zimovisku (13,27), rok predtým dosiahol hodnotu 16,3. Zimoviská s najvyšším zaznamenaným počtom zimujúcich myšiarok sa nachádzali v Kolárove (65) a Branove (50). Zapojenie verejnosti do zbierania údajov o zimoviskách sa ukázalo ako efektívny spôsob získavania údajov z lokalít, ktoré sú málo preskúmané. V Súťaži s myšiarkami sme odmenili troch výhercov poukážkami na nákup do internetového obchodu. 

 Tento rok sa šťastie usmialo na:

1. M. Richter

2. A. Konečná

3. F. Reipricht

Výhercom srdečne gratulujeme a všetkým súťažiacim ďakujeme za informácie o zimujúcich myšiarkách. Vážime si, že nám pomáhate so zberom informácií a tak prispievate k ochrane týchto ušatých sov.

Súťaž s myšiarkami bola realizovaná prostredníctvom Členského projektu Ochrany dravcov na Slovensku. Aktivity našich členov dlhodobo podporuje Západoslovenská energetika, a.s., v rámci programu 3DodZSE - Dávame Domov Dravcom. Ďakujeme! 


Po roku opäť prichádza obľúbená Súťaž s myšiarkami. Dajte nám vedieť o zimovisku myšiarok ušatých a vyhrajte skvelé ceny!

Ako súťažiť?

Pošlite nám adresu miesta, kde zimujú myšiarky ušaté a ich počet (čím presnejšie, tým lepšie), na mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo cez messenger Ochrany dravcov na Slovensku. Uvítame, keď k informáciám o zimovisku pripojíte aj dokumentačnú fotografiu stromov, na ktorých myšiarky zimujú. Nejde o umeleckú, ale o dokumentačnú fotografiu. Súťaž sa končí 14. februára 2022 o polnoci. Mená výhercov oznámime na webe a facebooku Ochrany dravcov na Slovensku.

Na troch výhercov čakajú 30€ poukážky do internetového obchodu Sashe.sk, v ktorom nájdete ručne vyrábané veci od šikovných dizajnérov a remeselníkov.

Podarí sa nám nájsť viac zimovísk ako minulý rok?

 

Pravidlá súťaže:

1. Súťaž trvá od 22. decembra 2021 do 14. februára 2022 (do polnoci).

2. Súťažiacim sa stáva osoba, ktorá nám zašle údaj o zimovisku (miesto a počet zimujúcich myšiarok) na mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., prípadne cez messenger Ochrany dravcov na Slovensku.

3. Zapojením sa do súťaže, súťažiaci potvrdzuje, že pri získavaní informácií o zimovisku myšiarok ušatých nedošlo k nadmernému vyrušovaniu zimujúcich jedincov.

4. Súťažiaci dobrovoľne a bezodplatne poskytuje zaslané fotografie a informácie o zimoviskách pre potreby spracovania a použitia organizáciou Ochrana dravcov na Slovensku (vytvorenie mapy zimovísk, databázy údajov, propagáciu a pod.).

5. Po ukončení súťaže vyžrebujeme troch výhercov.

6. Výsledky súťaže budú zverejnené na webe a facebooku „Ochrana dravcov na Slovensku"

 

Mapa zimovísk


Často kladené otázkyCopyright © 2015. All Rights Reserved.