Featured

Mimoriadna správa: Zlom v boji so zabijakmi dravcov

samica Fper uhyn na znaske Všetky vtáčie obete otráv za posledné roky sa konečne dočkali zadosťučinenia!
Neďaleko Prešova, pri obci Šarišské Michaľany, boli zatknutí dvaja ľudia, podozriví z trestnej činnosti – umiestňovania otrávených návnad s následkom usmrtenia dravcov.

V procese vyšetrovania týchto prípadov zohrala kľúčovú úlohu naša organizácia – Ochrana dravcov na Slovensku, tak isto Štátna ochrana prírody SR a Policajný zbor SR. Táto spolupráca bola nevyhnutná, aby sme dospeli k tomuto prelomovému okamihu. V súčasnosti prebieha vyšetrovanie prípadov a domové obhliadky v bydlisku podozrivých. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli!
Na fotkách je samica sokola sťahovavého, ktorá sa stala obeťou otravy na východnom Slovensku v čase inkubácie znášky a otrávený pár orliaka morského. Veríme, že tento prípad odradí všetkých potenciálnych páchateľov a dravce budú už na Slovensku vo väčšom bezpečí.
Nakoľko sú prípady v štádiu vyšetrovania, prosíme o trpezlivosť pri poskytovaní ďalších informácií.

Organizácia Ochrana dravcov na Slovensku dlhodobo spolupracuje s Políciou SR pri prevencii, odhaľovaní a riešení prípadov nelegálnych aktivít, ktorých obeťami sú vtáky. Najnovšou spoločnou iniciatívou je medzinárodný projekt LIFE PannonEagle, ktorého cieľom je ochrana orla kráľovského a ďalších druhov vtákov pred ilegálnymi aktivitami. Viac o projekte LIFE15NAT/HU/000902 PannonEagle sa dozviete na jeho oficiálnej stránke.

 

Navštívte aj naše ďalšie webové stránky

steppelife.eu

vtáčia kriminalita

danubefreesky.eu

sakerlife.mme.hu

lifeenergia.sk

falcoproject.eu

apomarina

imperialeagle.eu

Hlavní partneri

SEPS logotypnazov positive color RGB ZSE-hlavni.partneri 02 ZSD logo VSE rgb logo VSD rgb 051-SSE 06 SSEd