Pozvánka na tlačovú konferenciu

Pozývame Vás na tlačovú konferenciu, ktorá sa uskutoční dňa 4.10.2013, o 8.30 v hoteli Barónka v Bratislave, pri príležitosti organizácie VII. Medzinárodnej konferencie o ochrane orla kráľovského.

Ide o významné podujatie, na ktorom sa zúčastní vyše 40 odborníkov z deviatich krajín.

Cieľom najväčšej medzinárodnej konferencie venovanej orlovi kráľovskému je zdieľanie výsledkov z jednotlivých krajín, aktualizácia medzinárodného programu ochrany druhu, ako aj ďalšie aktivity, ktorých výsledkom by malo byť zefektívnenie ochrany. Orol kráľovský je ohrozený predovšetkým ľudskou činnosťou, preto je potrebné ho chrániť.

Počas tlačovej konferencie budú prítomní oboznámení so stavom populácie druhu na Slovensku a okolitých krajinách, faktormi ohrozenia a možnosťami ochrany.

Pozývame Vás tiež na predvedenie práce psa, špeciálne vycvičeného na vyhľadávanie otrávených uhynutých živočíchov, dňa 5.10. 2013 o 8.30 a na exkurziu do historických hniezdnych lokalít orla kráľovského v rovnaký deň, teda 5.10.2013, v čase od 9.30 do 14.00. hod.

Účasť na podujatiach dňa 5.10. je potrebné potvrdiť vopred na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

VII. Medzinárodnú konferenciu o ochrane orla kráľovského organizuje Ochrana dravcov na Slovensku, v spolupráci s Českou ornitologickou spoločnosťou a Maďarskou spoločnosťou pre ornitológiu a ochranu prírody, pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR. Realizáciu konferencie podporil Medzinárodný vyšehradský fond.

Viac informácii o konferencii nájdete v priloženej tlačovej správe a na stránke www.dravce.sk/IE.

Mgr. Lucia Deutschová
výkonná riaditeľka

Ochrana dravcov na Slovensku
Raptor Protection of Slovakia (RPS)
Kuklovská 5, SK-841 04 Bratislava 4
tel., fax: + 421 2 55573440
mobil: + 421 911 219 520
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.dravce.sk/ie

Navštívte aj naše ďalšie webové stránky

steppelife.eu

vtáčia kriminalita

danubefreesky.eu

sakerlife.mme.hu

lifeenergia.sk

falcoproject.eu

apomarina

imperialeagle.eu

Hlavní partneri

SEPS logotypnazov positive color RGB ZSE-hlavni.partneri 02 ZSD logo VSE rgb logo VSD rgb 051-SSE 06 SSEd