Featured

Orliak morský – najväčší spomedzi dravcov (Zimné pozorovanie z rozhľadne s krátkymi exkurziami)

Halbicilla JozefChavko3POZVÁNKA

Orliak morský – najväčší spomedzi dravcov

Zimné pozorovanie z rozhľadne s krátkymi exkurziami.

Sobota, 11. február 2017
9:00 – 13:00

Poďte s nami pozorovať majestátne orliaky morské v okolí Hrušovskej zdrže. Sú viazané na vodné prostredie a v zimných mesiacoch sa ich v blízkosti Dunaja zdržiava väčšie množstvo.

Stretneme sa:

  • Kedykoľvek medzi 9:30 a 13:00 na rozhľadni Hrušovská zdrž, kde budeme mať možnosť okrem orliaka pozorovať aj množstvo iných druhov vtáctva. Z rozhľadne budeme robiť krátke, nenáročné exkurzie do okolia.

Online mapu aj s vyznačením miesta na parkovanie nájdete tu.

  • Tí ktorí vstanú skôr, môžu prísť už o 9:00 do Čunova k cintorínu (neďaleko autobusovej zastávky Čunovo - kostol), odkiaľ pôjdeme asi 1 km a 30 minút nenáročným terénom k rozhľadni Hrušovská zdrž.

Hrušovská zdrž je súčasťou chráneného vtáčieho územia Dunajské luhy, ktoré bolo vyhlásené aj kvôli ochrane zimujúceho vtáctva. Na tomto mieste ho môže byť aj viac ako 100 000, medzi najpočetnejšie patria chochlačky vrkočaté a sivé. Je tu aj množstvo hlaholiek severských, či potápačov malých, pre ktoré je práve zdrž jedno z najvýznamnejších zimovísk v Európe. Celkovo tu je možné pozorovať v tomto čase viac ako 40 druhov vodného vtáctva.

  • Účastníkom poskytneme na zapožičanie ďalekohľady. K dispozícii budú aj príručky na určovanie vtáctva a monokulárne ďalekohľady.
  • Akcia je vhodná aj pre návštevníkov s deťmi.
  • V prípade nepriaznivej predpovede počasia prosím sledujte stránku udalosti, budeme vás informovať o prípadnej zmene termínu.

ZSEnew Logo 4Akciu organizuje Ochrana dravcov na Slovensku, v spolupráci s Watching.sk, s podporou Západoslovenskej energetiky, a.s., v rámci programu 3D od ZSE (www.dravce.sk/3D).

Akcia je bezplatná.

Kontakt a bližšie informácie:

Lucia Deutschová, Ochrana dravcov na Slovensku, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., 0911 219 520, www.dravce.sk
Ján Dobšovič, Watching.sk, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., 0903 751 330, www.watching.sk

Udalosť na Facebooku.

Navštívte aj naše ďalšie webové stránky

steppelife.eu

vtáčia kriminalita

danubefreesky.eu

sakerlife.mme.hu

lifeenergia.sk

falcoproject.eu

apomarina

imperialeagle.eu

Hlavní partneri

SEPS logotypnazov positive color RGB ZSE-hlavni.partneri 02 ZSD logo VSE rgb logo VSD rgb 051-SSE 06 SSEd