Ďalší masaker na Malte

Ochranári z Malty zalarmovali políciu k zásahu voči nelegálnej streľbe v krajine. Migrácia vtáctva práve prebieha v plnom prúde, množstvo ich prilieta na ostrovy počas cesty do Afriky.

Chavkoše nočné a volavky popolavé boli nájdené zastrelené v oblastiach TaQali, Siggiewi a Pwales, keď zlé počasie zasiahlo ostrovy a kŕdle boli nútené hľadať miesta na odpočinok. Dravé vtáky – kaňe močiarne, včeláre obyčajné, sokoly naši zastrelené v rôznych oblastiach - Girgenti, Tas-Salib, Siggiewi, Dingli, Delimara a Gozo.

14 včelárov bolo zlikvidovaných v Girgenti, Tas-Salib a ďalších oblastiach okolo Buskett, keď leteli nízko od mora hľadať si miesto na odpočinok. V tej istej oblasti bolo strieľané aj na kaňe močiarne. Ochranári videli počas paľby padať minimálne 10 a ostatné, ktoré mali počas súmraku podobný osud v okolí oblastí Siggiewi, Lapsi, Zurrieq a iných v Buskett, odhadli. Streľba bola počutá akonáhle vtáky zleteli nižšie, aby boli zasiahnuteľné s opakovacími zbranami (strieľajúcich viac ako 3 náboje ako je povolené).

Viac info po anglicky:

http:// www. timesofmalta.com/core/article.p...

http://www.birdlifemalta.org/

Navštívte aj naše ďalšie webové stránky

steppelife.eu

vtáčia kriminalita

danubefreesky.eu

sakerlife.mme.hu

lifeenergia.sk

falcoproject.eu

apomarina

imperialeagle.eu

Hlavní partneri

SEPS logotypnazov positive color RGB ZSE-hlavni.partneri 02 ZSD logo VSE rgb logo VSD rgb 051-SSE 06 SSEd