Deti s poruchami zraku spoznávajú prírodu

Tlačová správa Bratislava, 11.10.2011

Organizácia Ochrana dravcov na Slovensku (RPS) pripravila v spolupráci so Spojenou školou internátnou pre žiakov so zrakovým postihnutím program, cieľom ktorého je umožniť týmto deťom spoznávať prírodu novými postupmi. Ako povedala Lucia Deutschová z RPS, vzdelávanie prebieha interaktívnou formou a je špeciálne prispôsobené potrebám detí.

Začali sovami

Koncept sa začal realizovať v máji tohto roka. Pilotným programom k napĺňaniu jeho cieľov je projekt s názvom Soví svet pre všetkých, realizovaný vďaka Nadácii Orange, prostredníctvom grantového programu Otvorená výzva pre MVO v oblasti vzdelávania. „Našim zámerom je priblížiť deťom svet, v ktorom žijú. Tieto deti sú veľmi vnímavé a vyžadujú osobitný prístup. Učenie prebieha interaktívnou hrou, pri ktorej deti využívajú predovšetkým sluchové a hmatové vnemy. Súčasťou programu sú aj vychádzky do prírody. V prvej etape sa deti naučia zaujímavosti o sovách. Potom budú nasledovať ďalšie druhy vtákov a ostatných živočíchov, ale aj rastliny a ostatné zložky prírody, s ktorými deti prichádzajú do kontaktu. Stretnutia sú veľkým prínosom aj pre nás, učíme sa vnímať svet z inej perspektívy a uplatňovať inovatívne postupy. “ – informuje Lucia Deutschová z RPS.

Ako povedala zástupkyňa riaditeľa školy, Daria Bučová, deti reagujú na tieto aktivity veľmi pozitívne. „Projekt je prínosom a spestrením výchovno-vzdelávacej práce na našej škole. Deti zaujímavou formou získajú nové poznatky o prírode, ktoré im pomôžu lepšie spoznať svet okolo seba.“

Nielen pre deti

V spolupráci s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska pripravuje RPS tiež vzdelávacie aktivity pre dospelých ľudí so zrakovým postihnutím. „Veríme, že nový projekt bude obohatením pre obidve strany. Sme veľmi radi, že máme možnosť otvoriť ľuďom so zrakovým postihnutím dvere do sveta prírody.“ – uzatvára Deutschová.

- KONIEC -

Ďalšie informácie:

  1. Lucia Deutschová, RPS, 0911 219 520, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  2. Daria Bučová, Spojená škola internátna pre žiakov so zrakovým postihnutím, 02 / 654 20 948
01 02
03 04
05  

Navštívte aj naše ďalšie webové stránky

steppelife.eu

vtáčia kriminalita

danubefreesky.eu

sakerlife.mme.hu

lifeenergia.sk

falcoproject.eu

apomarina

imperialeagle.eu

Hlavní partneri

SEPS logotypnazov positive color RGB ZSE-hlavni.partneri 02 ZSD logo VSE rgb logo VSD rgb 051-SSE 06 SSEd