Keď zlodej kričí chyťte zlodeja

Zo zdrojov SITA denník SME dňa 30.5.2006 uverejnil článok s názvom "Vypustenie orlov v ČR je hlúposť". Pán Moravčík predseda Slovenského klubu sokoliarov neváhal a urobil tlačovú konferenciu na to, aby zakryl posledný škandál vykrádania hniezd a ilegálneho vývozu 6 mláďat sokola sťahovavého a 1 krkavca, pri ktorom bol políciou rozložený gang vykrádačov hniezd vzácnych druhov dravcov a existuje dôvodné podozrenie, že o tejto protiprávnej činnosti vedeli aj viacerí aktívni členovia Slovenského klubu sokoliarov.

Na tlačovej konferencii odzneli informácie, ktoré sú o všetkom inom, len nie o reálnom projekte ochrany orla skalného. Žiaľ ani jediná informácia z jeho úst nie je relevantná a názov projektu, ktorý pán Moravčík uviedol neexistuje.

Rovnako nie je pravdivé, že by naša organizácia, občianske združenie Ochrana dravcov na Slovensku pripravovala takýto projekt.

V súvislosti s obnovou populácie orla skalného v ČR v súčasnosti realizuje záchranný projekt výlučne Štátna ochrana prírody SR, ktorý však vôbec nesúvisí s vypúšťaním orlov skalných, ale je postavený úplne na inom princípe. Je veľkou škodou, že média uverejnili vymyslené a na nepoznanie zdeformované informácie bez toho, aby si to predtým overili a dali možnosť vyjadriť sa aj druhej strane. Takto sa verejnosti predložili naozaj mätúce informácie.

Ochrana dravcov na Slovensku žiada a tlačovú agentúru SITA a redakciu denníka SME, aby dementovali nepravdivé tvrdenia Slovenského klubu sokoliarov, pretože naša organizácia sa nepodieľa na žiadnom projekte so zámerom vývozu a vypúšťania orla skalného v Českej republike.

Bližšie informácie: Jozef Chavko, Ochrana dravcov na Slovensku /RPS/ 0903 768 394, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Navštívte aj naše ďalšie webové stránky

steppelife.eu

vtáčia kriminalita

danubefreesky.eu

sakerlife.mme.hu

lifeenergia.sk

falcoproject.eu

apomarina

imperialeagle.eu

Hlavní partneri

SEPS logotypnazov positive color RGB ZSE-hlavni.partneri 02 ZSD logo VSE rgb logo VSD rgb 051-SSE 06 SSEd