Ponúkame vám

Ponuka odborných programov a ornitologického poradenstva.

Aby ste mali k operencom bližšie.

 Ak ste našimi partnermi a spolupracovníkmi, obráťte sa prosím na nás ohľadom individuálnej ponuky.


01 Exkurzia

PRE ŠKOLY: VTÁČIA AKADÉMIA – envirovýchovné programy a exkurzie pre školy v okrese Bratislava a Prievidza.

Celú ponuku otvoríte tu. Objednávku zrealizujete tu.

 

02 posudokPRE KAŽDÉHO: Odborný ORNITOLOGICKÝ POSUDOK k žiadosti o výrub stromov.

Cena sa odvíja od počtu stromov, druhového zloženia stromov a vzdialenosti. Volajte 0907 026 107 alebo píšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

 

03 Stano Kovac sokol mysiarPRE KAŽDÉHO: PORADENSTVO ornitológa priamo u vás.

Obhliadka, konzultácia, rady a odporúčania.

Všetky informácie.

Obhliadka miesta do 100 m2, konzultácia z hľadiska podmienok pre výskyt vtáctva, odporúčania priamo na mieste – či, kam, aké a ako inštalovať búdky, či a kde prikrmovať, iné úpravy pre zvýšenie rozmanitosti života na vašom pozemku (napr. výsadba plodonosných drevín, tvorba jazierok, úkryty pre živočíchy).

Trvanie 2 – 5 hodín, cena 15 eur/hodinu. V cene je zahrnuté vypracovanie zoznamu zaznamenaných druhov vtákov. Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

V prípade miest Bratislava, Nitra a Prievidza sú v cene zahrnuté aj náklady na dopravu. Pre iné mestá budú zohľadnené aj cestovné výdavky v paušálnej sume 0,4 eur/km. Zatiaľ aktivity realizujeme len vo vzdialenosti do 100 km od uvedených miest.

 

04 workshopPRE KAŽDÉHO: WORKSHOP VÝROBY BÚDOK ČI KŔMIDIEL pre školy a firmy – skvelý teambuilding/praktická aktivita.

Úvod do sveta operencov, význam a zásady pomoci, vlastnoručná výroba búdok a kŕmidiel pod odborným dohľadom.

Všetky informácie.

Úvodná prednáška o dôvodoch, význame a zásadách pomoci operencom v rôznych obdobiach roka. Prehľad druhov, ktorým pomôžeme.

Praktická časť: výroba búdok a/alebo kŕmidiel.

Trvanie: 3 – 4 hodiny, podľa skupiny, otázok a pod.

Vhodné pre dospelých aj deti od 10 rokov, max. 10 ľudí v jednej skupine.

Cena vrátane materiálu a pomôcok na výrobu 5 búdok resp. kŕmidiel: 150 eur (u vás)/250 eur (nami prenajatý priestor)*.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

V prípade miest Bratislava, Nitra a Prievidza sú v cene zahrnuté aj náklady na dopravu. Pre iné mestá budú zohľadnené aj cestovné výdavky v paušálnej sume 0,4 eur/km. Zatiaľ aktivity realizujeme len vo vzdialenosti do 100 km od uvedených miest.

 

05 instalacia budokPRE KAŽDÉHO: Dodanie a ROZMIESTNENIE BÚDOK, zaučenie do údržby.

Cena podľa požiadaviek, náročnosti, podmienok lokality, parametrov a počtu búdok. Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prosíme, aby ste sa ozvali sa v dostatočnom predstihu.

Platba formou bankového prevodu, podľa faktúry, v zmysle vašej objednávky, na základe vzájomnej dohody.

Vzdelávacia činnosť je súčasťou našich aktivít. Okrem uvedených programov vieme vytvoriť aj ponuku "na mieru", priamo pre vašu akciu. Nakoľko mnohé termíny sa prekrývajú s časťou hniezdnej sezóny, kedy sme najviac vyťažení, môžu byť i naše personálne možnosti veľmi limitované. Jedná sa o odbornú činnosť, lektori ju nevykonávajú zadarmo, ale sú honorovaní, rovnako sú preplácané prípadné výdavky na cestovné. Preto je dôležité, či a aký máte rozpočet na odmenu pre odborníka, ktorý by realizoval program v rámci vašej akcie, alebo sa očakáva krytie týchto nákladov z našej strany.

Prečo nerobíme úplne všetko zadarmo?

Sme občianske združenie, neplatí nás štát, ani žiadna materská inštitúcia a pod. Činnosť realizujeme vďaka projektom, viazaným na presne vymedzené aktivity. Našu prácu vykonávajú odborníci. Tak ako ste zvyknutí platiť za služby rôznych iných odborných profesií (advokát, architekt, dizajnér, maklér a napokon i hodinový manžel), je na mieste aj primerané ohodnotenie služieb ornitológa. Tým prispejete k rozvoju profesie, ako aj poslania, akým je ochrana dravého vtáctva vo voľnej prírode, vrátane zachovania ich životného prostredia.

 

Ak viete ako na to a zvládnete to sami, odporúčame našu Príručku pre staviteľa búdok :-)