nase sk dravce2

nase sk sovy2

facebook2

vsetci za dravce

online-poznavaci-system-2

SRJ 12/2018

SRJ 12 2018

MÔŽETE KÚPIŤ V ESHOPE

logo LEAF

Login

Tlačové správy r.2019

Búdky na elektrických stožiaroch sú plné života

IMG 20190613 103837 webNa elektrické vedenia pri Siladiciach (okres Hlohovec) pribudlo začiatkom marca 20 búdok pre sokola myšiara, ktorý sa živí známym škodcom - hrabošom poľným. Ochrana dravcov na Slovensku sa tak spolu so Západoslovenskou distribučnou, a.s. rozhodli podporiť šetrnejší spôsob ochrany plodín. Pri kontrole búdok sme zistili, že búdky sú plné života – hniezdia v nich sokoly myšiare.

Čítať ďalej...

4 500 prvkov na západnom Slovensku chráni vtáky pred nárazmi

Tlačová správa Foto TK Energia

Projekt LIFE Energia začal v septembri 2014. Jedným z hlavných cieľov bolo na základe mapovania určiť, ktoré úseky elektrických vedení predstavujú pre vtáky najväčšie riziko z hľadiska nárazov. Prebiehal v nížinných oblastiach v 13 Chránených vtáčích územiach (z toho 7 na západe) tam, kde dochádza najčastejšie k stretu vtákov s elektrickým vedením.

Čítať ďalej...

Environmentálne mimovládne organizácie žiadajú ministerku, aby uviedla organizácie podporujúce biopalivá

Tretí sektor roky volá po obmedzení pestovania biopalív prvej kategórie.Lastovicka Chavko web

Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná dnes uviedla, že za veľký podiel pestovanej repky olejnej na Slovensku je zodpovedný tretí sektor1). Neziskové organizácie na Slovensku žiadajú ministerku aby uviedla, ktoré organizácie na Slovensku žiadali vyššiu podporu týchto plodín používaných na výrobu biopalív.

Čítať ďalej...

Sovy hniezdia v obciach, ich pískanie prekáža ľuďom

Tlačová správa mysiarka usata foto web
Aktuálny rok doprial sovám dostatok potravy malých hlodavcov, ako sú hraboše. Preto začali hniezdiť skôr a majú viac mláďat. Najčastejšou sovou, hniezdiacou v obciach, je myšiarka ušatá. Jej mláďatá upozorňujú na seba pískaním, aby ich dospelý pár nakŕmil, keď sa ocitnú mimo hniezda. Tieto hlasové prejavy prekážajú niektorým ľuďom.

Čítať ďalej...

Ľudský odpad ohrozuje vtáctvo

Tlačová správa Kacica diva Marian Filipek web

Čo môžeme urobiť okrem toho, že sa podchvíľou pozastavíme a zhrozíme nad statusom na sociálnej sieti, videom, fotkou v novinách?

Tento rok pripadol Svetový deň sťahovavého vtáctva na 11. máj. Jeho témou bola ochrana vtáctva pred plastovým odpadom.

Čítať ďalej...

S ornitológmi do prírody – v sobotu bude deň sťahovavého vtáctva

Tlačová správa Vcelarik zlaty Lucia Deutschova web
Druhá májová sobota v kalendári je už tradične venovaná Svetovému dňu sťahovavého vtáctva. Milovníci prírody si v tento deň pripomínajú význam operencov rôznymi podujatiami po celom svete. Na Slovensku pozýva Ochrana dravcov na Slovensku na exkurziu, ktorá sa uskutoční na Devínskej Kobyle v Malých Karpatoch. Aj napriek meniacemu sa počasiu väčšina sťahovavých vtákov ku nám už priletela a začala s hniezdením, v najbližších dňoch sa ešte očakáva prílet posledných druhov.

Čítať ďalej...

Fešák sa vracia - aj na Slovensko

Tlačová správa Letovka samec sokol cervenonohy Jozef Chavko
Teplé počasie počas Veľkonočných sviatkov prialo nielen ľuďom. Vytvorilo dobré podmienky aj pre sťahovavé druhy, ktoré sa na Slovensko vracajú zo svojich zimovísk, aby u nás hniezdili. Až z ďalekej Afriky k nám prilieta kriticky ohrozený sokol kobcovitý, pre typické zafarbenie nôh samčeka nazývaný tiež červenonohý.

Čítať ďalej...

Zatiaľ sa podarilo získať:

mesacny-spravodaj-o-nasej-cinnosti

Tlačové správy r.2018

Exkurzie do prírody (leták)

letak-exkurzie-do-prirody

Copyright © 2015. All Rights Reserved.

RPS - Ochrana dravcov na Slovensku