nase en dravce2

nase en sovy2

Keď zlodej kričí chyťte zlodeja

Zo zdrojov SITA denník SME dňa 30.5.2006 uverejnil článok s názvom "Vypustenie orlov v ČR je hlúposť". Pán Moravčík predseda Slovenského klubu sokoliarov neváhal a urobil tlačovú konferenciu na to, aby zakryl posledný škandál vykrádania hniezd a ilegálneho vývozu 6 mláďat sokola sťahovavého a 1 krkavca, pri ktorom bol políciou rozložený gang vykrádačov hniezd vzácnych druhov dravcov a existuje dôvodné podozrenie, že o tejto protiprávnej činnosti vedeli aj viacerí aktívni členovia Slovenského klubu sokoliarov.

Na tlačovej konferencii odzneli informácie, ktoré sú o všetkom inom, len nie o reálnom projekte ochrany orla skalného. Žiaľ ani jediná informácia z jeho úst nie je relevantná a názov projektu, ktorý pán Moravčík uviedol neexistuje.

Rovnako nie je pravdivé, že by naša organizácia, občianske združenie Ochrana dravcov na Slovensku pripravovala takýto projekt.

V súvislosti s obnovou populácie orla skalného v ČR v súčasnosti realizuje záchranný projekt výlučne Štátna ochrana prírody SR, ktorý však vôbec nesúvisí s vypúšťaním orlov skalných, ale je postavený úplne na inom princípe. Je veľkou škodou, že média uverejnili vymyslené a na nepoznanie zdeformované informácie bez toho, aby si to predtým overili a dali možnosť vyjadriť sa aj druhej strane. Takto sa verejnosti predložili naozaj mätúce informácie.

Ochrana dravcov na Slovensku žiada a tlačovú agentúru SITA a redakciu denníka SME, aby dementovali nepravdivé tvrdenia Slovenského klubu sokoliarov, pretože naša organizácia sa nepodieľa na žiadnom projekte so zámerom vývozu a vypúšťania orla skalného v Českej republike.

Bližšie informácie: Jozef Chavko, Ochrana dravcov na Slovensku /RPS/ 0903 768 394, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tlačové správy r.2006

Copyright © 2015. All Rights Reserved.