nase sk dravce2

nase sk sovy2

Aktuality 2018

Najväčší slovensko-český festival mimovládok - prednášky aj exkurzie v Nitre a okolí

PozvánkaMmil Laborecka Beskydske predhorie

15.-16. júna sa na Výstavisku Agrokomplex Nitra a na zaujímavých lokalitách v okolí uskutoční jedinečné podujatie s názvom Ekofestival,ktorého súčasťou je i konferencia.

Do príprav sme sa zapojili aj my, z programu konferencie vyberáme aktivity, kde sa dozviete viac o našej práci:

Čítať ďalej...

Oznámenie o ochrane osobných údajov

Milí naši členovia, sympatizanti, priatelia, priaznivci a podporovatelia,

radi by sme vás aj naďalej informovali o našej činnosti a podieľali sa s vami o všetky novinky, zaujímavosti a správy zo sveta dravcov a ich ochrany.

V súvislosti s novými pravidlami v oblasti ochrany osobných údajov (GDPR) by sme vám chceli dať vedieť, že okrem ochrany dravcov sa dobre staráme, a naďalej budeme starať, aj o vaše osobné údaje v našich informačných systémoch.

Viac o tom, ako narábame a budeme narábať s vašimi osobnými údajmi nájdete v dokumente Oznámenie o ochrane osobných údajov, ktorý vysvetľuje, aké osobné údaje budeme spracúvať, akým spôsobom, prečo a pod., a tiež aké práva máte pri našom nakladaní s vašimi osobnými údajmi.

Ďakujeme vám za podporu a za to, že ste s nami.

Vaša
OCHRANA DRAVCOV NA SLOVENSKU

Devínski letci - exkurzia

S ornitológmi za vtáctvom Devínskej Kobyly Syslovske polia vyrez
Príďte zistiť, aká rozmanitá je vtáčia ríša a príroda vôbec, oslávte s nami aj tohoročný Medzinárodný deň sťahovavého vtáctva!

Stretneme sa v sobotu 12. mája 2018 o 9:30 pri náučnej tabuli pri Sandbergu (z Devínskej Novej Vsi pôjdete po ulici Slovinec).

Čítať ďalej...

DEŇ ZEME V KOŠI

1V sobotu sme oslávili deň našej matičky exkurziou v rámci programu #3DodZSE neďaleko Prievidze na mokradiach pri obci Koš. Akcie sa zúčastnilo viac ako 50 ľudí z rôznych kútov Slovenska (Prešov, Levice, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Vráble a pod.).

Čítať ďalej...

Všetci za dravce – iniciatíva za chránené druhy

  13

Od 5. marca do 4. apríla 2018 bolo na Slovensku odhalených šesť prípadov otráv chránených druhov, pri ktorých zahynulo 53 dravých vtákov, 1 sova a 5 jedincov krkavca. Ich spoločenská hodnota je spolu 92 540 eur. (stav k 17.4.2018) Ide o doposiaľ najväčšie odhalenie týchto nelegálnych aktivít u nás, a pritom je to iba špička ľadovca - skutočných obetí je oveľa viac.

Čítať ďalej...

Birds of prey in danger – latest cases of poisoned of birds of prey in Slovakia

 

1 PETÉNYI 23.03.18Raptor Protection of Slovakia – a Slovak NGO and associated beneficiary in LIFE PannonEagle project, reports about numerous recent cases of confirmed or suspected poisoning of bird of prey in the country. The latest cases are being investigated since 28th March. Near Tvrdošovce and Kolíňany municipalities dead bodies of 15 common buzzards, 2 western marsh harrier and one common raven were found.

Čítať ďalej...

Vtáky v Koši - Akcia pre verejnosť

Vedci preukázali, že pozorovanie vtáctva má blahodarný vplyv na ľudskú myseľ a tým pádom aj na naše telo. Príďte urobiť niečo pre svoje zdravie a poďte s nami osláviť Deň Zeme do Koša! :-) 1

Akciu pre každého organizuje Ochrana dravcov na Slovensku a Západoslovenská energetika, a.s. v rámci programu 3DodZSE.

Čítať ďalej...

Podpora havranej kolónie v Tvrdošovciach

Havran cierny JozefChavko2Aj tento rok sme realizovali pri obci Tvrdošovce (okr. Nové Zámky, Chránené vtáčie územie Dolné Považie) manažmentové aktivity zamerané na opravu vtáčich polobúdok určených pre hniezdenie malých druhov sokolov. Taktiež sme zabezpečili pre hniezdnu miestnu populáciu havranov čiernych (Corvus frugilegus) nastrihané halúzky z ovocných drevín a viniča.

Čítať ďalej...

Copyright © 2015. All Rights Reserved.

RPS - Ochrana dravcov na Slovensku